Новости проекта
Научный семинар
Перенос и удаление уроков
Навстречу новым горизонтам с Парком высоких технологий
Голосование
Какую платную образовательную услугу для взрослого населения Вы хотели бы получить в нашем учреждении образования?
Всего 326 человек
Голосование
Форма проведения платной образовательной услуги
Всего 329 человек
Голосование
Время организации платной образовательной услуги
Всего 323 человека

Рэкамендацыйны спіс літаратуры на лета па беларускай літаратуры 5-11 класы

Дата: 31 июля 2018 в 12:28

5 клас

  1. Беларускія народныя казкі.
  2. У .Караткевіч. “Чортаў скарб”, “Кацёл з каменьчыкамі”, “Былі ў мяне мядзведзі”.
  3. В. Адамчык. “Сонечны зайчык”.
  4. М. Зарэмба.”Паддаўкі, “Арэхавы спас”.
  5. У. Дубоўка. “Як сінячок да сонца лётаў”.
  6. А. Масла. “Таямніца закінутай хаты”.
  7. М. Лынькоў. “Міколка-паравоз”.

6 клас

  1. У. Бутрамееў. “Вялікія і славутыя людзі  беларускай  зямлі”.
  2. В .Вольскі. “Падарожжа па краіне беларусаў”.
  3. Я. Маўр. “У краіне райскай птушкі”.
  4. І .Навуменка. “Вайна каля Цітавай копанкі”.
  5. І.Сяркоў. “Мы  з Санькам у тыле ворага”.
  6. А. пальчэўскі. “Рэкс і Казбек”.
  7. І. Пташнікаў. “Арчыбал”.
  8. У. Шыцік “Зорны камень”, “Настаўнік”.

7 клас

  1. В. Адамчык. “Урок арыфметыкі”.
  2. В.Быкаў. “Альпійская балада”.
  3. А. Васілевіч. “Пачакай, затрымайся…”
  4. П. Місько. “Эрпіды на планеце Зямля”.
  5. І. Пташнікаў. “Ільвы”.
  6. А. Федарэнка. “Шчарбаты талер”.
  7. В. Хомчанка. “Звон пад зямлёй”.
  8. У. Аляхновіч. “Першае каханне”.
  9. Я.Брыль.”Сірочы хлеб”.

8 клас

  1. В. Адамчык. “Дзікі голуб”.
  2. А. Бадак. “Адзінокі васьмікласнік хоча пазнаёміцца”.
  3. У. Караткевіч. “Лісце каштанаў”.
  4. П. Місько. “Грот Афаліны”.
  5. А. Дудараў. “Вечар”, “Кім”.
  6. В. Быкаў. “Жураўліны крык”, “Страта”.
  7. Я. Купала. “Паўлінка”, “Магіла льва”.

9 клас

  1. Легенды і міфы старажытнай  Грэцыі і Рыма.
  2. Я. Баршчэўскі. Зб. “Шляхціц Завальня”.
  3. В. Дунін-Марінкевіч. “Пінская шляхта”, “Ідылія”.
  4. Я. Купала. “Раскіданае гняздо”.
  5. Я.Колас. “На ростанях”.
  6. М.Арочка. “Судны дзень Скарыны”.
  7. К. Каганец. “Модны шляхцюк”.

10 клас

  1. К. Крапіва. “Хто смяецца апошнім”.
  2. А. Мрый. “Запіскі Самсона Самасуя”.
  3. К. Чорны. “Пошукі будучыні”.
  4. І. Мележ. “Людзі на балоце”.
  5. У. Караткевіч. “Дзікае паляванне караля Стаха”, “Каласы пад сярпом тваім”.
  6. А. Макаёнак. “Зацюканы апостал”, “Пагарэльцы”.

11 клас

  1. І. Шамякін. “Сэрца на далоні”, “Непаўторная вясна”, “Злая зорка”.
  2. В. Быкаў. “Знак бяды”, “Сотнікаў”.
  3. А. Дудараў. “Князь Вітаўт”, “Чорная панна Нясвіжа”.
  4. М. Матукоўскі. “Мудрамер”.
  5. В. Карамазаў. “Бярозавыя венікі”.
Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.